Tájékoztatást adunk az egyházközségünkben közeljövőben tervezett, gyermekeket érintő eseményekről – elsőáldozás a Krisztus Király Templomban, keresztelések az óvárosi templomban és vakációs hittan tábor az esztergomi Ferences Gimnáziumban.

1. Elsőáldozás a Nagytemplomban: Május 6-án vasárnap a ½ 9-kor kezdődő szentmise keretében kerül sor a dunaújvárosi Nagytemplomban az elsőáldozásra és az édesanyák köszöntésére. Az elsőáldozás során mintegy 11 általános iskolás korú gyermek először találkozik az oltáriszentségben jelen lévő Jézus Krisztussal, ünnepélyes szentmise keretében.

2. Keresztelés Óvárosban: Május 6. vasárnapja az Óvárosi templomban sem múlik el esemény nélkül. Itt a ½ 11-kor kezdődő szentmise keretében 7 kisgyermek megkeresztelésére kerül sor.

3. Vakációs hittan tábor Esztergomban: Az előző évekhez hasonlóan idén is vakációs nyári tábort szervez a Dunaújvárosi Római Katolikus Plébánia az általános iskolás korú hittanosai számára. Ebben az évben mintegy 52 gyermeket szándékozik a plébánia üdültetni Esztergomban 5 nap időtartamban június végén. A szállást és az élelmezést az Esztergomi Ferences Gimnázium biztosítja. A tervek szerint kirándulásokkal és fürdőzésekkel tarkított üdültetés során a hittanosok belvárosi kirándulás keretében meglátogatják az esztergomi Bazilikát, és a Szent Tamás-hegyet, városkörnyéki túra keretében pedig a festői látképet nyújtó Vaskapu-kilátó meglátogatása, valamint a Mária Valéria-hídon át a felvidéki Párkányba történő átzarándokolás is szerepel a programban. A vizes élményekről az új esztergomi élményfürdő és a városi régi uszoda mellett dunai kompkirándulás gondoskodik a dunaújvárosi gyermekek számára. A keresztény értékrenddel való ismerkedéshez az esztergomi Ferences Templom szentmiséi nyújtanak segítséget a magyar kereszténység fővárosában.

Az előző évi elsőáldozásról készült képek az alábbi elérési úton megtekinthetőek:

Az előző évi vakációs hittan táborról készült képek az alábbi elérési úton megtekinthetőek:

Dunaújváros, 2018. máj. 02.

Dunaújvárosi Római Katolikus Plébános (Baltási Nándor) nevében és megbízásából:

dr. Fekete Gábor Lajos - kántor/orgonista
(Dunaújváros Római Katolikus Plébánia) s.k.