Szeptember 15-én és 16-án kerül megrendezésre a hagyományos bodajki búcsú. Vasárnap 10:30 órakor ünnepi szentmisét mutat be Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök. Ezen a zarándoklaton – hazánk kiemelt kegyhelyére, ahova a hagyomány szerint István király is járt imádkozni fiával, Imre herceggel – a megyés főpásztor kiemelten hívja azokat a gyerekeket szüleikkel és hitoktatóikkal együtt, akik az idén voltak elsőáldozók. Adjunk hálát közösen a Segítő Szűzanyának, hogy elvezet minket Szent Fiához, Krisztushoz.

A tényleges gyalogoszarándoklatot a tavalyi évben csak mi, dunaújvárosiak vezettük be öt elsőáldozó gyermekkel, tehát nem egy több száz fős részvételre kell gondolni.

Indulás: Dózsa mozitól a 8:15-ös Szeged - Sopron gyorsjáratú busszal.

A Bodajkra 10:15-kor érkezni szándékozó dunaújvárosi zarándoktársaimnak azt javasolom, hogy a 8:15-ös Szeged - Sopron gyorsjáratú busszal utazzanak Székesfehérvárra, és akkor nyugodt fél órájuk lesz az átszállásra, melybe egy kényelmes mosdóhasználat is belefér. Székesfehérvárról 9:40-kor induló busszal lehet Bodajkra érkezni 10:15-re A városháza megállóban kell leszállni, mely a kegytemplom mellett van kb. 100 méterre.

Személygépkocsisok, ha részt kívánnak venni a mintegy 10-11 km-es gyalogoszarándoklaton, azoknak a kocsit Fehérvárcsurgón a Kastély nevű buszmegállónál lévő parkolóban érdemes hagyni, hiszen oda fogunk megérkezni gyalogosan. A kocsit letéve 9:07-kor, vagy 10:07 kor van busz a 8 perces bodajki tovább utazáshoz!

Találkozás mindenkivel, aki velünk tart, 10:20-kor a kegytemplom melletti Magyar Szent Család szobornál. A szentmise várhatóan másfél órás lesz, azaz dél körül hátizsákból lehet ebédelni, vizet vételezni a kegyhely mosdójában. Szentmise utáni találkozás és indulás 13-kor ismét a szoborcsoporttól.

Útvonal: Hazánk egyik legszebb kálváriája – szoborpark felhagyott kőbányában – Károlyi kilátó – Alba Regia forrás – Gaja szurdok – pisztrángos tó és turisztikai centrum, büfével (terv szerint ¾ órás pihenő) – szép kilátás - fél órás csendszakasz, érintve a Krisztus előtt 600 körül élt népcsoport halomsírjait – szőlő lankák – barátságos hétvégi-házas üdülő övezet – a festői szépségű víztározó tó – érkezés Fehérvárcsurgóra - Amerigo Tot szobrászművész szülőháza – gótikus eredetű templom – Károlyi-kastély a szépséges kastélyparkkal.

A székesfehérvári busz 18:15-kor indul. Hazafelé Fehérvárcsurgóról 18:36-kor fogunk beérkezni Székesfehérvárra. Az időpontokat be kell tartani, mert másképpen nem tudunk hazautazni.

Érkezés: 19:55-kor a Dózsa mozihoz.

Az Időkép 30 napos előrejelzése esős időt jelez, így várhatóan nagyon kellemes, verőfényes kora-őszi időnk lesz, mivel általában egy-két napos csúszás következik be az előrejelzésekben. De, ha mégis rossznak vélt idő lesz, a zarándoklat akkor sem marad el! Ne feledd! A zarándoknak nincs jó idő, vagy rossz idő, csak időjárás van. Minden gyermeket szeretettel hívunk!

Dunaújváros, 2018. augusztus 30.

Harpacker Zsuzsanna Cseh Béla