Az elmúlt évekhez hasonlóan 2020. augusztus 10-14. között megszervezte a Dunaújvárosi Római Katolikus Plébánia a hittanos gyermekei számára a vakációs hittantáborát: ebben az évben a Magyar Honvédség Balatonakarattya és Balatonkenese között található Rekreációs Kiképzési és Konferencia Központjába, azaz „leánykori nevén” a Honvéd Üdülőbe.
A plébánia - „gyermekszórakoztató vállalatra” hasonlító - szervező csapata a járvány tetőpontján sem mondott le arról, hogy – ha a közegészségügyi helyzet lehetővé teszi – ezen a nyáron is egy tartalmas és feledhetetlen szünidei élményt készítsen elő annak a nem kevés számú hittanos gyermeknek, akik vállalni tudják, hogy nemcsak a fürdőruha állhat jól a Balaton partján, hanem a mindennapi szentmise is.
Volt érdeklődő még így is, nem is kevés: döntő részben városi általános iskolások, de volt, aki még épphogy befejezte az óvodai nagycsoportját, volt aki már a középiskoláját kezdte.
Tábori klíma: ha végre itt a nyár, és meleg az idő.
Augusztus közepén 33 fiatallal és 7 felnőtt kísérőtanárral együtt gördült ki a különbusz a Krisztus király főtemplom parkolójából végső célja felé: a Honvéd Üdülő balatonakarattyai központi faházához, a hittanosok 5 napra szóló szálláshelyéhez. A felújítottság magas fokán álló szálláson rendezett, tiszta szobák, kényelmes, fából készült
emeletes ágyak, higiénikus fürdőblokkok, padokkal és asztalokkal berendezett belső udvar várta az ifjakat, ahol a gyermektábor alakulat szabadidőben összejöhetett „alakulni”:
beszélgetni, avagy társasjátékot űzni, felbátorodni életük első szerelmi vallomásához, vagy éppen túllépni életük első civakodásán.
Nyomom a gázt a körúton, estére vár a Balaton?
Az gyermektáborhoz csapatversenyre alkalmas nagy szabad tér járt a Balaton partján játszótérrel és tábortűzhöz tűzrakóhellyel. A saját balatoni csúszdával rendelkező üdülő
strandjának szárazföldi részén trambulinok, ugrálóvárak, lengőteke, óriássakk és egyéb játékok várták a dunaújvárosiakat ameddig a szem ellát, a „magyar tenger” vizébe telepítve pedig vízibiciklik, falmászószerkezetek, akadálypályák. Az üdülő komplexum területén naponta háromszori főétkezés mellett tartalmas úticsomagot,és szinte naponta kiadós fagyizást tudott előfizetni a plébánia.
Nemcsak kenyérrel él az ember?
A plébánia gyermeknyaraltatási helyszínválasztásaiban döntő szempont, hogy van-e egy hely a közelben, ahol minden nap találkozhatnak a gyermekek Jézussal a szentmisében, a gyónásban, a szentáldozásban… A saját kápolnával rendelkező Honvéd Üdülő ezt is biztosítani tudta. Szeleczky Csaba dunaújvárosi káplán atya személyében volt egy állandó és folyamatosan jelen lévő papja a gyermektábornak: lelki beszélgetésre, gyónásra, napi szentáldozásra, napindító és napzáró imádságra, napi szentmisére, heti szentségimádásra, esti kiscsoportos foglalkozásokra nyílt lehetőség a káplán atya és a kísérő tanárok segítségével.
Én a hegyre, te a völgybe:
Nemcsak a tó vizében kellett jó erőnlétet tanúsítaniuk a dunaújvárosiaknak: túranapokon csittényhegyi kirándulás, akarattyai magaspartfalak várták kápráztató balatoni kilátással a diákokat, a veszprémi barangolásokat pedig a Gizella királyné kilátón zárták. Akinek ezután is maradt erő a lábában, az Pere Nikolett néptánc oktató segítségével
gyakorolhatta a tánclépéseket.
Nem jött volna létre, ha nincs a…
Köszönet és hála illeti mindazokat, akik a – jelentős részben szülői befizetésekre alapozott – gyermeknyaraltatás fenntarthatóságát anyagilag is támogatták: Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata céltámogatása segítségével Dunaújváros polgárai, a Dunaújvárosi Római Katolikus Plébánia, perselyadományaikkal a dunaújvárosi hívők.
Szeleczky Csaba plébános-helyettes és a hittantanárok - Harpacker Zsuzsanna, Tischner Erika - munkáját a plébánia önkéntesei segítették: Megulesz Gabriella, dr. Fekete Gábor Lajos, Cseh Béla, Wágner Ádám, Pere Nikolett.