72287A nagyhét egyik legfontosabb ünnepén százak gyűltek össze szombaton a Krisztus Király Templomban, ahol a tűzszentelés után Baltási Nándor római katolikus esperes celebrált ünnepi szentmisét.

A nagyheti és húsvéti szertartásokra idén is kiemelt figyelmet fordított a Dunaújvárosi Római Katolikus Plébánia, szentmisékkel, vagy ünnepséggel várták a híveket. Nagyszombaton délután öt órakor a Krisztus Király Templom előtt került sor a tűzszentelésre, majd Baltási Nándor esperes az égő húsvéti gyertyával a kezében beinvitálta a híveket a templomba, hogy meghallgathassák a húsvéti ünnepi szentmisét. Ezt követően indultak el a feltámadási körmenetre, megkerülve a II. János Pál pápa teret.

Húsvétvasárnap fél kilenckor és húsvéthétfőn nyolc órakor szintén Baltási Nándor tart misét a nagytemplomban, míg az óvárosi templomban vasárnap tíz órakor Szeleczky Csaba, római katolikus káplán vár mindenkit az ünnepi szertartásra.

>> További képek az eseményről <<